Oppstart
Etter mønster av den danske Sudanmissionens ”Sudan Genbrug” ble den første butikken åpnet på Sola i Rogaland i november 1998. Fra da av har det funnet sted flere nyåpninger hvert år. Vi ønsker oss enda mange butikker, og er takknemlige for engasjerte mennesker med pågangsmot som vil være med å arbeide for oppstart på sitt hjemsted.

Ulønnet arbeid
I utgangspunktet var det pensjonister som ble utfordret til å arbeide med og i våre butikker – de har ofte bedre tid enn folk i yrkesaktiv alder. Men også en del yrkesaktive engasjerer seg på fritida si, ikke minst i forbindelse med selve oppstartperioden.
 
De over 1500 ulønnede medarbeiderne finner arbeidet meningsfullt. Vi kan høre utsagn som: ”Jeg gleder meg til vaktene i butikken”, og ”dette arbeidet har gitt nytt innhold til livet mitt”.
 

Hva er det som er så givende?
Vi gjør en innsats for å skåne miljøet ved at vi gjen-bruker i stedet for å kjøpe og kaste. Medarbeiderne opplever et godt kollegafellesskap og fellesskap med hyggelige kunder, og pengene vi får inn går til det viktige arbeidet Det Norske Misjonsselskap (NMS) driver i vårt eget land, og i fire verdensdeler. I 2009 omsatte kjeden for godt over 16 mill. kroner, og overskuddet som gikk til misjonsarbeidet var på 11,7 mill.!

Finn din nærmeste NMS Gjenbruksbutikk og ring eller kom innom. 
Velkommen til en handel med mening!

For mer info, ta gjerne kontakt med en av de tre konsulentene.