Havglimt er velegnet til weekendturer for menigheter, grupper og lag, konfirmantleirer, sommerleirer osv.
AVTALE OM LEIE
Kontakt: Jelte Smit, Dagligleder Havglimt og Åpta Misjonssenter.
Tlf. 40 41 51 65 eller send en e-post til havglimt@nms.no for nærmere opplysninger og avtale om leie.
Telefon til Havglimt: 40 40 60 42
HVORDAN FINNE FRAM TIL HAVGLIMT
Midt i den sørlandske skjærgård i "blindleia" mellom Kristiansand og Lillesand finner du leirstedet Havglimt på Ytre Ulvøya.
Vi må i båt
Man er avhengig av å bruke båt for å komme over til Havglimt fra Ulvøysund brygge. Stedet har egen motorbåt som frakter deltakere til og fra stedet, ellers har vi flere småbåter som er til disposisjon for de som bruker stedet.
Ulvøysund brygge
Du finner fram til Ulvøysund brygge ved å kjøre RV 401 mellom Kristiansand og Lillesand. Følg skiltene mot Ulvøysund. Vær obs på at det kan være problematisk å få parkert i nærheten av brygga, så det kan være lurt å først kjøre passasjerer og bagasje ned til brygga for så å finne parkeringsplass. Ring over til Havglimt for å bli hentet med vår egen båt.
LITT OM STEDET
Havglimt eies av NMS og består av flere bygninger; hovedhus, spisesal/møtesal, internat/kiosk, hytte, ”dukkestue”, sanitærbygg/lager og båthus. Eiendommen som ligger på Ytre Ulvøya er på ca. 60 dekar spennende, variert og idyllisk sørlandsnatur, med fjell, knauser, strender og jorder.
Standard
Stedet har enkel standard på rommene, i de siste årene har vi fått koblet oss til kommunalt vann, slik at det nå også er dusjmuligheter.
Overnattingskapasitet
Det er overnattingskapasitet til ca 80 personer. Nødvendig sengetøy må medtas, ellers er det fullt utstyrt når det gjelder kjøkkenutstyr.
