Den gassisk-lutherske kirke (FLM) har et særlig fokus på å skape en misjonal kirke der den enkelte menighet selv tar ansvar for å nå ut med evangeliet i lokalmiljøet. Evangelisering blir en felles oppgave og de forskjellige arbeidsgrenene inngår nå i et prosjekt som omfatter.
Tafika Masina: Dette er kirkens evangeliseringsdepartement. Nye menigheter og kirker er blitt virkelighet på Madagaskar fordi kirken arbeider strategisk med å nå ut til nye mennesker.
Evanelisering i Vorehe: Vorehe er hovedstad for mikeaene og sentrum for et omfattende arbeid som FLM driver på den sørvestre del av Madagaskar. Arbeidet her preges av omsorg for hele mennesket; både skole, helseomsorg og evangelisering. I dette prosjektet går støtten til evangelisering.
Shalom: I 1997 opprettet FLM en egen arbeidsgren for å nå muslimer med evangeliet. Navnet Shalom signaliserer et dobbelt siktemål: å arbeide for fredelig sameksistens mellom kristne og muslimer og samtidig vitne frimodig om Jesus som eneste vei til fred med Gud. En har dessuten valgt en helhetlig tilnærming til muslimene, der evangelisering, helseomsorg, jordbruksveiledning og alfabetisering går hånd i hånd. Shalom er engasjert i fem av kirkens synoder, med over 100 medarbeidere fordelt på et tjuetalls byer og landsbyer.
Sør-sør-misjon: Kontakten mellom Den gassisk-lutherske kirke (FLM) på Madagaskar og Nosy Havana, naboøyene i Mosambikkanalen, er under utvikling. En gassisk misjonærfamilie har sin tjeneste der. Det er første gang FLM tar det fulle og hele ansvaret for en misjonærutsendelse.
Bibelskoler: Bibelskolene gir både nødvendig opplæring og inspirasjon til de mange som skal ta lederansvar i menighetene. De 13 skolene som for tiden får støtte ligger i Amboaloboka, Fandriana, Ifanadiana, Ihosy, Maintirano, Marolambo, Morondava, Toamasina, Atsimoniavoko (også presteskole), Sahambavy, Farafangana, Ankaramalaza, Sakaraha. Det gis grunnstøtte pluss støtte per student ved de enkelte skolene.

