I 2010 var det dobbelt så mange som forventet som tok imot Jesus som sin Herre og frelser gjennom Shalom sitt arbeid. Det er virkelig gode resultater. Bak dette ligger det mange års tålmodig arbeid, og bare i 2010 fikk over 4200  besøk av en av Shaloms evangelister. 14 800 kristne  fikk undervisning om forholdet mellom kristendom og islam. Dette er å GI EVANGELIET VIDERE, og det er mulig på grunn av støtten vi får fra dere givere.
 
Ledelsen i Shalom har nå gjort et modig vedtak som kanskje kan oppleves som nedtrapping. I løpet av de neste tre årene skal nemlig antall evangelister reduseres kraftig. Spørsmålene blir da : Vil ikke dette gå ut over arbeidet? Hvordan skal vi så nå ut med evangeliet? Svaret er at vedtaket er en offensiv satsing fra kirkens side. Nå skal ressursene brukes til å undervise, utruste og inspirere alle de troende - og ikke minst alle kirkens arbeidere - til å bli evangelister. Vi har tro på dette, og vi tror antall mennesker som tar imot Jesus vil øke kraftig! Derfor vil også NMS støtte kirken med penger til bygging av et nytt kurssenter i Mahajanga. Bli med og gi evangeliet videre dere også!
 
De første byggetegningene er ferdige, og om ikke lenge skal prosjektet ut på anbud. I løpet av høsten 2011 tar Shalom imot de første studentene. For å få dette til, trenger vi din støtte.
 
Her finner du tilleggsinformsajon om prosjektet og om Shalom.

Dialogsenter i Shalom er et ikke-garantert prosjekt. – dvs at beløpet som bevilges helt og fullt avhenger av innsamlede midler.