Er det mulig at en ung generasjon igjen kommer på banen med et sterkt engasjement i europeisk kirkeliv? Ikke uten at kirker og misjoner samarbeider for å legge til rette for et slikt engasjement. Derfor har NMS i sitt samarbeid med andre kirker i Europa valgt å ha et særlig fokus på ungdom.

I Paris har dette fokus vært levende i mange år. Resultatet er blant annet opprettelsen av en egen ungdomsorganisasjon (MiJi) innenfor den lutherske kirken. Etter ti år som en arbeidsgren innenfor Indremisjonen i Paris, fikk MiJi i 2008 status som egen organisasjon med eget styre. Støtte til organisasjonsutvikling fortsetter i årene som kommer med fokus på ledertrening. I tillegg gis det bidrag til tilrettelegging og oppfølging av ungdom som vil gjøre en frivillig innsats i form av ettåringstjeneste. NMS satser også på å videreføre sin egen ettåringstjeneste i Paris (for tiden to norske ungdommer).

Prosjektet omfatter også støtte til arrangement der kristne ungdomsledere i Europa møtes for å bygge nettverk ved å utveksle erfaringer og bli inspirert til videre innsats.